KERAMISKE OBJEKTER, 5 dele bl.a. Uppsala Ekeby, Bing & Gröndahl.

40180. KERAMISKE OBJEKTER, 5 dele bl.a. Uppsala Ekeby, Bing & Gröndahl.

Yderfor, lertøj, Hjördis Oldfors, Uppsala Ekeby, gule og sorte striber.
Lysestage, sign.
Tønde på tot, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Dåse / vase, formentlig Bobergs fajancefabrik.
Vas, lertøj, "Tora" Mari Simmulson, Upsala Ekeby.

Brugsslitage. Vase, "Tora" med Kantstødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Lysestage, sign.

Antal besøg: 1.548