TORSTEN RENQVIST. „Floden“.

TORSTEN RENQVIST. „Floden“.
4001571. TORSTEN RENQVIST. „Floden“.

Olie på lærred, 91 x 110 cm. Signeret TR og dateret 59. A tergo signeret på spændt ramme Torsten Renqvist og dateret Överkalix juli-aug -59.

HERKOMST:
Erhvervet direkte fra kunstneren af vennen KG Ljungdahl efterfølgende inden for familien.

UDSTILLINGER:
Efter sigende:
Gummesonerne, 1959
HSB, 1959
Nyköping Museum, 1959.

Lidt bølget lærred.

Kunstner/designer

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Torsten Renqvist - A Private Collection

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:

UDSTILLINGER:
Efter sigende:
Gummesonerne, 1959
HSB, 1959
Nyköping Museum, 1959.

Lidt bølget lærred.

Kunstner/designer

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Antal besøg: 1.756