TORSTEN RENQVIST. „Stående armhåndværk“.

4001295. TORSTEN RENQVIST. „Stående armhåndværk“.

Fedtsten og træ (fure), 60 x 17,5 x 22 cm. Signeret T.R og dateret -69.

HERKOMST:
Erhvervet direkte fra kunstneren af vennen KG Ljungdahl efterfølgende inden for familien.

UDSTILLINGER:
Prisma II Galleri, Stockholm, 1969
Gävle Museum, 1969.

Ridser, malingstab.

Kunstner/designer

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Torsten Renqvist - A Private Collection

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST:

UDSTILLINGER:
Gävle Museum, 1969.

Ridser, malingstab.

Kunstner/designer

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Adresse
Magasin 5

Stockholms Frihamn
Palermogatan 19
115 56 Stockholm
Sverige

Antal besøg: 739