KORAL ØRERINGE ROCAILLEN sølv 935 forgyldt.

397858. KORAL ØRERINGE ROCAILLEN sølv 935 forgyldt.

Øreringene er lavet af 935 sølv og fuldstændig forgyldt i gult guld, stemplet tilsvarende på bagsiden af ophænget.
Ørekrogene har koralknapper lavet af lakserøde ædelkoraler og gennembrudte dråbeophæng med rocaille-dekorationer.
Længde på øreringene 4 cm, bredde 1,5 cm, korallens diameter 4,7 mm, vægt 6,0 gram.

Meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Meget god stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 831