KUNSTBØGER, 6 stk., bl.a. "Dali, De Draeger" Max Gérard, "Marc Chagall, Poèmes" Gérald Cramer og "De Picasso au Surrealisme" Alber Skira, 20. århundrede.

394251. KUNSTBØGER, 6 stk., bl.a. "Dali, De Draeger" Max Gérard, "Marc Chagall, Poèmes" Gérald Cramer og "De Picasso au Surrealisme" Alber Skira, 20. århundrede.

Hardcover, illustreret med billeder af kunstnernes arbejde. "The Secret Life of Salvador Dali" og "Auguste Rodin" skrevet på engelsk, andre bøger skrevet på fransk. Foto af Pablo Picassos "Guernica" inkluderet.

Brugsslitage, bogomslag med brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.654