DOPFUNT, udskåret træ, Tyskland, 1870.

391326. DOPFUNT, udskåret træ, Tyskland, 1870.

Perlebroderet låg, rigt udskåret dekoration. Indsats i metal. Mærket Kronprinzl. Palais Berlin, Zimmer No 271, Lfd No 7 Diameter 37, højde 88,5 cm Info om Kronprinzenpalais.

Brugsslitage, revner, låget på indsatsen er løst, og hængslet på låg let bøjet. Broderi med slid og lidt løst.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.449