PIT MORELL. Abstrakt komposition med figurer, 1969.
391290. PIT MORELL. Abstrakt komposition med figurer, 1969.
Jean Pit Morell (*01/04/1939 Kassel); Litografi på vævet papir, signeret, dateret og indskrevet i pladen, signeret med grafit nederst til højre, uindrammet. mål ca. 53x39 cm.