PARAPLY, Kina, 19./20. århundrede.

390729. PARAPLY, Kina, 19./20. århundrede.

Paraplystang i bambus med ornamenter. Paraply i stof med dekoration af mennesker.
Diameter 85, længde 99 cm.

Brugsslitage i nederste kant.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 85, længde 99 cm.

Brugsslitage i nederste kant.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 3.636