38850. VÆGLAMPER, 3 par, og PENDYL, 1900-tallet.
2 par væglamper i udskåret træ. Højde 30 cm.
1 par væglamper, messing ophængt med plastprismer. Højde ca 35 cm.
Pendul, gustaviansk stil. Højde 47 cm.
Lamper med Brugsslitage, pendul med knækket krone, ikke funktionstestet.