VÆGLAMPER, 3 par, og PENDYL, 1900-tallet.

38850. VÆGLAMPER, 3 par, og PENDYL, 1900-tallet.

2 par væglamper i udskåret træ. Højde 30 cm.
1 par væglamper, messing ophængt med plastprismer. Højde ca 35 cm.
Pendul, gustaviansk stil. Højde 47 cm.

Lamper med Brugsslitage, pendul med knækket krone, ikke funktionstestet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.448