SKAB / SKÆNK, malet pels, 1800-tallet.

388474. SKAB / SKÆNK, malet pels, 1800-tallet.

Skabsdel med 3 skabslåger med indvendige hylder, 6 skuffer og 1 luge. Længde 118 cm, dybde 42 cm, højde 129 cm.

Senere malet i lys grå-hvid farve, Brugsslitage, ridser, mærker, revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.492