387755. GLASVASER, to dele, URNA, Rosenthal.
Urne med låg, porcelæn Rosenthal Bahnhof Selb Tyskland.
Højde 22 cm.
Glasvase med dyremotiv, højde 12 cm, usigneret.
Glasvase, blå/grøn, højde 12,5 cm, usigneret.
Brugsslitage, ridser under.
Vaserne med belægning.
Højde 22 cm.
Brugsslitage, ridser under.
Vaserne med belægning.