GARDEROBE, England, første halvdel af det 20. århundrede.
387675. GARDEROBE, England, første halvdel af det 20. århundrede.
Fineret med mahogni. Dør med spejl. Indretning af intarsia. Skuffer, hylder og skabe. Ca. længde 173, bredde 56, højde 218 cm.
Slitage, ridser, stød. Strip på bagben, udskiftet. Der mangler en fodbeslag. Dør med reparation. Mindre skader på indersiden af døren. Ben reparerede/skøre.