386773. FÆLLES MØBLER, 4 stk, 18-1900 tallet.
Tre-personers sofa med låg, længde 184,5, sædehøjde 46,5 cm.
Slåbord, længde 22, bredde 104,5, højde 80, total længde 162,5 cm.
Lænestol med rundt sæde, sædehøjde 47 cm.
Skrin med metalbeslag og to hanke, længde 77, bredde 51, højde ca 44 cm.
Brugsslitage, senere ommaling, mærker, farvetab, låg til bryst let blæsende og nøgle mangler.