WILHELM WESTEROP. Landmand dyrker markerne med to heste.
386340. WILHELM WESTEROP. Landmand dyrker markerne med to heste.
Wilhelm Westerop (1876 - 1954, Tyskland); Olie på hardboard, dateret 1940'erne, signeret nederst til venstre, indrammet. mål ca. Ramme 50 x 40 cm, maling 40 x 30 cm.