Ringskinner stemplet sølv 925 og *EA* i det ovale, fuldstændig forgyldt i gult guld 333, stilfuld granatring, ringhoved med rund facetslebet granat på ca , meget flot stand, ringstr. 60, vægt 4,10 gram.