382603. RING, granat, gult guld 333, Bøhmen omkring 1920.
Ringbånd stemplet GG 333 (8 karat), ringhoved placeret på tværs af ringbåndet med en stor, facetteret ovalskåret granat omgivet af et følge med 18 granatroser, ringstr. 54, vægt ca. 4 gram, bøhmisk værk omkring 1920.