SØLVKOP, Anders Engelfelt, Kalmar, 1826.

382473. SØLVKOP, Anders Engelfelt, Kalmar, 1826.

Højde 21 cm. Indvendig med forgyldning.
Munddiameter 16 cm.
Stemplet "A Engelfelt, U3".
Gaveindskrift: "Givet af PLS til des doter HPD 1837".
Vægt 404 g.

Alder og Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Munddiameter 16 cm.
Stemplet "A Engelfelt, U3".
Vægt 404 g.

Alder og Brugsslitage.

Antal besøg: 1.011