SKÅL, glas, i schatull, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors.

381795. SKÅL, glas, i schatull, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors.

Skål med teksten Til iver og ærlighed i rigets tjeneste Signeret Orrefors Gunnar Cyrén, mærket Diameter 24, højde 15,5 cm Træskrin med plakette.

Æsketold med ridser, ellers ingen anmærkning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.982