381795. SKÅL, glas, i schatull, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors.
Skål med teksten Til iver og ærlighed i rigets tjeneste Signeret Orrefors Gunnar Cyrén, mærket Diameter 24, højde 15,5 cm Træskrin med plakette.
Æsketold med ridser, ellers ingen anmærkning.