AMETYST HANDSÆNGEL KRYDSFORM ca. 7 øre Sølv 925 forgyldt.

381321. AMETYST HANDSÆNGEL KRYDSFORM ca. 7 øre Sølv 925 forgyldt.

Vedhæng lavet af 925 sterling sølv, fuldstændig forgyldt og stemplet i overensstemmelse hermed. Den er sat med 10 runde og dråbeformede facetslebne ægte ametyster på i alt ca. 7 øre
Længde 5,5 cm, bredde 3,8 cm, 7,4 gram.

Meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Meget god stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 913