SØLVSKEER, herunder Kalmar, 1800-tallet.

377899. SØLVSKEER, herunder Kalmar, 1800-tallet.

1 spiseskefuld, "Fransk lilje", stemplet Bosin (Rasin?), Kalmar, N5 (=1867); Længde 22,5 cm.
1 spiseske, skalmodel, stemplet GT Folcker; Længde 23 cm.
1 tsk, skalmodel, stemplet GF, C5 (?) (=1857; Længde 16 cm.
Samlet vægt 153 g.

Alder og Brugsslitage.
Gravering forekommer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt 153 g.

Alder og Brugsslitage.
Gravering forekommer.

Antal besøg: 1.628