HÅNDLAVET RUBYARMBÅND Sølv 925, ovalskåret rubin 3,10 ct.

376938. HÅNDLAVET RUBYARMBÅND Sølv 925, ovalskåret rubin 3,10 ct.

Armringen er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed.
Den har et ovalt tværsnit og er udstyret med et tungespænde til åbning og lukning. Armringen har et fint håndgraveret mønster foran og er sat i midten med en oval facetteret naturlig rubin på 9,5 x 7,8 mm, størrelse = 3,10 ct., bredde 10,7 mm, vægt 10 gram.

Guldsmedearbejde i rigtig god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 1.015