HJØRNESKAB, empire, Danmark omkring 1800.

374375. HJØRNESKAB, empire, Danmark omkring 1800.

Hjørneskab 2 dele, med skehylde, mahogni, nøglehul i Ebenholtz Højde 225 cm Bredde 93 cm Dybde 65 cm.

Finer skader, Brugsslitage, stødmærke 1 stk Lås mangler 2 stk Hul i ryggen, se billeder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.148