SØLVSKEER , 18 dele, første halvdel af det 20. århundrede.

373843. SØLVSKEER , 18 dele, første halvdel af det 20. århundrede.

6 spiseskefulde, finske sølvstempler (813/1000) S6 (=1947); Længde 20 cm.
6 teskefulde, finske sølvstempler (813/1000) C6 (=1932); Længde 12,5 cm.
4 plukkegafler med Art Nouveau dekoration, finske sølvstempler (813/1000) Z6 (=1953); Længde 11,5 cm.
Vægt sølvdele 384 g.
2 gafler med blomstermotiv, delvist forgyldte, uidentificerede stempler; Længde 12,5 cm, Vægt 20 g.
3 sager medfølger.

Alder og Brugsslitage.
Graveringer forekommer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Vægt sølvdele 384 g.
3 sager medfølger.

Alder og Brugsslitage.
Graveringer forekommer.

Antal besøg: 2.077