SALONENSEMBLE, barok, formentlig valnød.

373278. SALONENSEMBLE, barok, formentlig valnød.

"Barockes-SALON-Ensemble", tidstypiske møbler, formentlig valnød (lakeret), barokke dekorationselementer (se volutfødder og dekorative elementer på armlænene), meget velbevaret stofbetræk.

Mål: Sofa 186 x 84 x 80 cm (længde x højde x dybde) (tre-personers) 2x lænestole: 82 x 65 x 80 cm (højde x bredde x dybde) Siddehøjde: 42 cm Sidebord: 106 x 70 x 65 cm (længde x bredde x dybde).

God bevaringstilstand. Delvise brugsspor (ridser) på bordpladen. Delvise stød på volutfødderne. Polstring i rigtig god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Auktionshaus von Brühl
Antal besøg: 1.708