373278. SALONENSEMBLE, barok, formentlig valnød.
"Barockes-SALON-Ensemble", tidstypiske møbler, formentlig valnød (lakeret), barokke dekorationselementer (se volutfødder og dekorative elementer på armlænene), meget velbevaret stofbetræk.
Mål: Sofa 186 x 84 x 80 cm (længde x højde x dybde) (tre-personers) 2x lænestole: 82 x 65 x 80 cm (højde x bredde x dybde) Siddehøjde: 42 cm Sidebord: 106 x 70 x 65 cm (længde x bredde x dybde).
God bevaringstilstand. Delvise brugsspor (ridser) på bordpladen. Delvise stød på volutfødderne. Polstring i rigtig god stand.