PERLEKÆDE MED EMERALD CLIP HANDSÆNG.

366123. PERLEKÆDE MED EMERALD CLIP HANDSÆNG.

Halskæde af hvide kulturperler, 4 til 5 mm i diameter, på en forgyldt sølv karabinhage, længde 46 cm. Derudover clipsvedhæng i sølv 925 forgyldt sæt med rund facetslebet smaragd i skakternet skåret på 16 mm i diameter og ca. 10 ct., fint gennembrudt indstilling med stor clipse-øje, total længde 2,8 cm. Samlet vægt 21,8 gram.
Begge dele kan også bæres individuelt.

Begge dele er i rigtig god stand, pæne smykker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 2.805