SAMME KNIV, dateret 1923.

SAMME KNIV, dateret 1923.
363247. SAMME KNIV, dateret 1923.

Knivskaft i skåret horn, skede i horn og læder med skåret dekoration i form af skisamer. Samlet længde 20,5 cm.

Brugsslitage, mangler en lille kniv.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.685