359705. KERAMISKE OBJEKTER, 5 dele, Rörstrand og Gefle, 1900-tallet.
Skål, Rörstrand, højde ca 11 cm, diameter 26 cm Kaffekop, "Vine vine", Gefle, højde 6,5 cm Kaffeskål, "Vine vine", Gefle, diameter 13,5 cm.
Alder og Brugsslitage.
Kaffekopper og underkopper med krakelering.