KERAMISKE OBJEKTER, 5 dele, Rörstrand og Gefle, 1900-tallet.

359705. KERAMISKE OBJEKTER, 5 dele, Rörstrand og Gefle, 1900-tallet.

Skål, Rörstrand, højde ca 11 cm, diameter 26 cm Kaffekop, "Vine vine", Gefle, højde 6,5 cm Kaffeskål, "Vine vine", Gefle, diameter 13,5 cm.

Alder og Brugsslitage.
Kaffekopper og underkopper med krakelering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Alder og Brugsslitage.

Antal besøg: 572