ØRERINGE MED HÅNDSKÆRET JADE-PLADER.

359511. ØRERINGE MED HÅNDSKÆRET JADE-PLADER.

Ørestikker i sølv 925 helt forgyldt i gult guld. Ørestikker i form af polerede halvkugler med naturgrå Akoya kulturperler med en diameter på 6,8 mm og smaragdgrønne jadeplader i kinesiske symboler, håndskåret og håndpoleret. Illustration af "Dobbelt lykke".
Øreringe længde 4,5 cm, jade udskæring 1,8 x 1,5 cm, ørestikker diameter 1 cm, totalvægt 7,1 gram.

Guldsmedeproduktion i rigtig god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 1.284