358567. KASSE, 5 stk., dåse, begyndelsen af 1900-tallet.
1 pengekasse (1) i blikplade; Længde 43, Bredde 29, Højde 11 cm.
1 pengekasse (2) i blikplade; Længde 31, Bredde 21,5, Højde 9 cm.
1 pengekasse (3) i blikplade; Længde 30, Bredde 21, Højde 11 cm, nederste skuffe med rum til billet/frimærkeruller.
1 pengekasse (4) i blikplade; Længde 31, Bredde 20, Højde 8 cm.
1 pengeskab (5) i malet dåse; Længde 22,5, Bredde 15, Højde 6,5 cm.
Alder og Brugsslitage.
kiste 1; løs låsestift del i låst position, nøgle mangler.
kiste 2; nøgle mangler.
kiste 3; låg mangler, nøgle mangler.