HANS ELIASSON. Træsnit. 13 stk, signeret og dateret.

357330. HANS ELIASSON. Træsnit. 13 stk, signeret og dateret.

Skabeloner til illustrationer til bogen "Bøddelen" af Pär Lagerkvist. 3 indrammede, øvrige løse blade i mappe.

Huller til hæfteklammer i overkanter, ellers mindre brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.003