PORTALUHR. tysk omkring 1835.

PORTALUHR. tysk omkring 1835.
357025. PORTALUHR. tysk omkring 1835.

indlagt og fineret trækasse med 4 søjler, applikationer af forgyldt bronze, kraftigt støbt bronzependul, halvtimesslag på klokken, gevindophæng, højde 47 cm, bredde 25 cm, funktionel.

tegn på aldring.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

tegn på aldring.

Nøgle/nøgler findes

Auktionshaus J. Weiner
Antal besøg: 1.268