357025. PORTALUHR. tysk omkring 1835.
indlagt og fineret trækasse med 4 søjler, applikationer af forgyldt bronze, kraftigt støbt bronzependul, halvtimesslag på klokken, gevindophæng, højde 47 cm, bredde 25 cm, funktionel.