ASK, med låg, Kina, lak, 1900-tallet.

354063. ASK, med låg, Kina, lak, 1900-tallet.

Med seks tegn Ming mærke. Skåret dekoration af figurscene med Sholaou i landskab.
Diameter 27 cm.

Brugsslitage, Kantstødt, fyldte fodringafslag, tørre revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 27 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 2.010