351050. KAMPBORD, malet pels, Allmoge, 1800-tallet.
To skuffer under bordpladen.
Længde 110 -232 (foldebrædder ca. 55 og 68 cm.) højde 7g cm.
Brugsslitage, revner, ridser, mærker, skader på et af kassernes hjørner. Løs bræt til én foldeskive medfølger.