KAMPBORD, malet pels, Allmoge, 1800-tallet.

351050. KAMPBORD, malet pels, Allmoge, 1800-tallet.

To skuffer under bordpladen.
Længde 110 -232 (foldebrædder ca. 55 og 68 cm.) højde 7g cm.

Brugsslitage, revner, ridser, mærker, skader på et af kassernes hjørner. Løs bræt til én foldeskive medfølger.

Få foretaget en gratis vurdering!

To skuffer under bordpladen.

Antal besøg: 1.493