HOUSE BAR, Cave a liqueur, Frankrig, omkring 1860.

349974. HOUSE BAR, Cave a liqueur, Frankrig, omkring 1860.

Smuk Cave a likør, 4 forgyldte karafler, 16 glas med guldkanter, 2 cigarrum, forgyldning delvist slidt, fødder udskiftet, nøgle mangler, Frankrig, Napoleon III, ca. 1860, H x B x D ca. 26,5x30x22 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Antal besøg: 1.226