349538. BERGÈRER, et par, første halvdel af det 20. århundrede.
Klædt i blå- og hvidstribet stof. Bejdset træramme.
Sædehøjde 43 cm.
Ryghøjde 82 cm.
Maksimal dybde 75 cm.
Brugsslitage (stedvis kraftigt), pletter, mindre skader på polstring, polstring let udtørret.