SPINNING LÆNESTOL, "Pernilla", Bruno Mathsson for DUX.

343158. SPINNING LÆNESTOL, "Pernilla", Bruno Mathsson for DUX.

Bukket træ, bøg, stel betrukket med ubleget lærred, puder i blåt lærred. Drejelig fod af aluminium. Ryghøjde 104 cm.

Slitage på polstring, pletter. Skader på den ene kant af rammen. Nakkepude mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 3.905