PORTRÄT EINES APOSTELS. tysk, 1700-tallet.

342094. PORTRÄT EINES APOSTELS. tysk, 1700-tallet.

Olie på panel, usigneret, 28,5 cm x 22 cm, Empire stel fra omkring 1830.

Lakken med blinde pletter, mindre skader på malingslaget, rammen er for nylig ommalet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Antal besøg: 796