3366330. STOLPESKAB, træ med rum, 20. århundrede.
Højde ca 96,5 cm
Ca. 44x88 cm
Varicose mål.
Proveniens:
Interiør fra privatejet museum i Nötabråne, Asarum. Ovenpå dekoreret som et kapel,
den nederste etage opdelt i forskellige rum, herunder et klasseværelse fra begyndelsen af 1700-tallet 1900 og en landbutik
med forskellige tilbehør, der tidligere kunne have været brug for landmænd.
Alders- og brugsslitage, snavs, løse lister placeret på toppen.
Fanget/dårlig lugt.
Højde ca 96,5 cm
Ca. 44x88 cm
Varicose mål.
Proveniens:
Fanget/dårlig lugt.