ANDREAS BETZ. Udsigt over Firenze. 50'erne.

334515. ANDREAS BETZ. Udsigt over Firenze. 50'erne.

Olie på lærred, udsigt over byen Firenze, figurer i forgrunden, signeret nederst til højre, 60 cm x 80 cm, i fernisrammen Andreas Betz (1910 - 1963) München-maler.

Lærred med en 3 cm lang flænge, ramme let stødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Antal besøg: 5.034