333634. HANNS-JOACHIM KLUG. "Pawned Dream, 1968".
Hanns-Joachim Klug (09/03/1928 Hannover - 05/31/2013 Hannover); i dette Parti olie på lærred, signeret nederst til venstre og verso indskrevet og dateret samt udstillingsmærke Orangerie Herrenhausen 1973., indrammet. mål ca. 87,5x77,5 cm.
Forskellige buler, noget tilsmudsede. samleobjekt.