HANNS-JOACHIM KLUG. "Pawned Dream, 1968".

333634. HANNS-JOACHIM KLUG. "Pawned Dream, 1968".

Hanns-Joachim Klug (09/03/1928 Hannover - 05/31/2013 Hannover); i dette Parti olie på lærred, signeret nederst til venstre og verso indskrevet og dateret samt udstillingsmærke Orangerie Herrenhausen 1973., indrammet. mål ca. 87,5x77,5 cm.

Forskellige buler, noget tilsmudsede. samleobjekt.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 1.625