RØR og RØRHOVED, 4 dele, Keramik, Sølv, 18/1900-tallet.

333429. RØR og RØRHOVED, 4 dele, Keramik, Sølv, 18/1900-tallet.

Pibe, træ og tekstil, rørhoved i keramik, Pibe, træ og tekstil, rørhoved i keramik, emaljerede messingdetaljer.
Pibe, træ, keramisk pibehoved, dekoration med dansk soldat.
Rørhoved, træ, sølvdetaljer, Stemplet: EH, svensk kattefod, bystempel, F4.
Længder mellem: 15 - 119,5.

Alder og Brugsslitage, Kantstødt er til stede.
2 rør med løse rørhoveder.
1 Tudhoved med reparation.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længder mellem: 15 - 119,5.

2 rør med løse rørhoveder.
1 Tudhoved med reparation.

Antal besøg: 2.176