EMERALD, øreringe sølv forgyldt.

333378. EMERALD, øreringe sølv forgyldt.

Øreringe udført i 925 sølv og stemplet, forgyldt i 585 gult guld.
Sammenfoldelige ørekroge med polerede naturlige smaragdkugler på kædeophæng.
Længde 4,5 cm Diameter smaragder 9,3 mm Vægt 4,20 gram.

meget velbevarede, pæne smykker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 1.022