VÆGUR, træ, Union-Stjärnsund, Hedemora, 1900-tallet.

332649. VÆGUR, træ, Union-Stjärnsund, Hedemora, 1900-tallet.

Træramme med glasindsatser. Emaljeskive mærket Union-Stjärnsund, Hedemora. Aftagelig skåret våbenskjold. Key sam pendul tilgængelig.
Højde inkl. krone 53 cm.

Brugsslitage, mindre skader på blomsterdetaljer, pendul med ridser, ikke funktionstestet.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde inkl. krone 53 cm.

Nøgle/nøgler findes

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 4.253