ALEXANDER CALDER. SAMMENSÆTNING MED PYRAMIDER OG CIRKLER.

3325489. ALEXANDER CALDER. SAMMENSÆTNING MED PYRAMIDER OG CIRKLER.

Farvelitografi fra udgave af 575 eksemplarer, signeret på tryk, fra San Lazzaro et ses amis, XXth siècle, Paris 1975, billede 31x24 cm.

Gulnet.

Kunstner/designer

Alexander Calder (1898–1976)

Få foretaget en gratis vurdering!

Gulnet.

Kunstner/designer

Alexander Calder (1898–1976)

Antal besøg: 567