331818. ERNST PETER RUHRIG. Tilskrevet. landskabsstudie.
Ernst Peter Ruhrig (født 1877, tysk); Akryltempera på håndlavet papir, signeret nederst til højre og sandsynligvis dateret og påskrevet, uindrammet. mål ca. 50x60 cm.