Forgyldt montering, hajskindsrulle. Parerstangens styreskinne med George III's monogram. Klingen med graveret dekoration. Karret med signatur: Wright sword cutler, 72, St James's street London.
Længde 88 cm.
Skader, slitage, plettet klinge. Karret med kraftigt slid.
Længde 88 cm.