SABRE, for officer, England 1700-tallet.

331015. SABRE, for officer, England 1700-tallet.

Forgyldt montering, hajskindsrulle. Parerstangens styreskinne med George III's monogram. Klingen med graveret dekoration. Karret med signatur: Wright sword cutler, 72, St James's street London.

Længde 88 cm.

Skader, slitage, plettet klinge. Karret med kraftigt slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 88 cm.

Antal besøg: 2.188