VÆGUR, lod regulator, trækasse, 1900-tallet.

330608. VÆGUR, lod regulator, trækasse, 1900-tallet.

Højde 120 cm. Urværket mærket på bagsiden med nr. 152230.
Rigt udskåret trækasse med hjortehoved.

Slitage, mindre reparation. Der mangler masser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 1.526