JAGDHUNDE. keramik. Sparsomt malet gruppe af figurer.

325346. JAGDHUNDE. keramik. Sparsomt malet gruppe af figurer.

Stor keramikfigur af to jagthunde, næsten i "pegende stilling", blindmærke "12238" forneden, dateret fra 1950'erne. mål ca. Højde 19,5 cm, fod 30 x 14 cm.

1 halespids mangler, ellers god.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 1.002