SKABEL, og 2 stole, Karl Johan, 1800-tallet.

322492. SKABEL, og 2 stole, Karl Johan, 1800-tallet.

Taburet 1800-tals længde 63, bredde 38, højde 61,5 cm Stole 1800-tals ryghøjde 90, sædehøjde ca 46, sædedybde 39 cm.

Mindre slitage, stødmærker og ridser og senere ombetrukket. Stolene med revnet masonitplade på undersiden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 771