322492. SKABEL, og 2 stole, Karl Johan, 1800-tallet.
Taburet 1800-tals længde 63, bredde 38, højde 61,5 cm Stole 1800-tals ryghøjde 90, sædehøjde ca 46, sædedybde 39 cm.
Mindre slitage, stødmærker og ridser og senere ombetrukket. Stolene med revnet masonitplade på undersiden.