SKRIVbord med klapper, England, 1900-tallet.

321236. SKRIVbord med klapper, England, 1900-tallet.

Mahogni, brædder med grønt læder. På løvepoter og hjulskiver.
Længde uden klapper 137 cm, med klapper 195 cm. Højde 79 cm, bredde 68 cm.

Et beslag med skader, slitage, ridser, mærker.
En klap defekt. Kan ikke konfigureres.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.168